Zdrowe naturalne wyciągi z owoców

naturalne zdrowe wyciągi owocowe

Coraz częściej w środkach masowego przekazu słychać się o profilaktyce prozdrowotnej, o  zróżnicowanej i zdrowej diecie.
Mówią i piszą nam o tym, że aby być zdrowym, powinniśmy spożywać 5 porcji owoców i warzyw dziennie.  Niektórzy precyzują to dokładnie:  2 owoce i 3 warzywa (1 porcja to np. jedno jabłko, banan, śliwka, garść malin, 1 średni ogórek kiszony, 1 pomidor itd.).
Przyznam się szczerze, że znam niewiele osób, które faktycznie spożywają 5 porcji jarzyn i owoców dziennie. Ponoć tylko 30% ludzi na świecie “wykonuje tę normę spożycia”
Cóż z tego, że mamy tą świadomość i nawet jesteśmy przekonani do spożywania owoców i warzyw w naszej codziennej diecie, ale tego nie robimy ? Dlaczego ?
I ja także zadawałem sobie to pytanie nieraz w przeszłości… aż w końcu znalazłem na nie odpowiedź.
W moim przypadku wynika to w największej mierze z lenistwa, no może trochę też z braku czasu.
Nie zawsze chce mi się iść, czy jechać do sklepu, aby kupić świeże owoce i warzywa, umyć, pokroić, przyrządzić itd. By spożyć dzienną porcję warzyw i owoców wpadłem na lepszy, praktyczniejszy i co najważniejszy tańszy sposób zaspokojenia dziennej dawki na te produkty. Tym pomysłem są ….. zdrowe naturalne wyciągi owocowo-warzywne .

Nie ukrywam, że z pomocą przyszedł mi reklamowany naturalny żelowy wyciąg owocowo-warzywny z dodatkiem żeń szenia – Mega Flavon

Nie jest on zastępczym, a naturalnym zestawem witamin i minerałów, dlatego pomaga dostarczyć najlepszych wartości odżywczych dla naszego organizmu. Przez wieli fachowców uznawany jest jako jeden z najzdrowszych koncentratów spożywczych.

Zacząłem jeść Mega Flavon zgodnie z zaleceniem producenta 2 razy dziennie i co się okazało?
Po pierwsze podniosła mi się wybitnie moja odporność, jak nigdy w moim życiu przeszedłem jesień i sporą już część zimy bez stosowania antybiotyków (jak to miało miejsce w poprzednich latach).  Na pewno przyczyniła się do tego bardzo duża ilość zawartych w preparacie naturalnych witamin, minerałów, bioflawonoidów, antyutleniaczy. To właśnie bioflawonidy  chronią witaminę C przed utlenieniem i dlatego warto spożywać naturalne witaminy (na czele z  naturalną witaminą C), niż witaminy sztuczne, syntetyczne.
Mega Flavon ma bardzo dużą zawartość antyutleniaczy czyli tzw. zdolność pochłaniania wolnych rodników tlenowych (tzw. poziom ORAC)

Po drugie nie mam już problemów zdrowotnych z układem pokarmowym, czyli z tzw. jelitem drażliwym. Mega Flavon zawiera duże ilości błonnika rozpuszczalnego i przez to poprawiła mi się motoryka dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Ustąpiły wzdęcia, zaparcia, bóle podbrzusza.

Mega Flavon ma też działanie uspokajające, tonizujące ale jednocześnie odczuwam również duży przypływ energii, która nie słabnie w przeciwieństwie do kawy, podczas gdy niektóre osoby aby móc prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia wypijają litry tego  “czarnego napoju”.
Oprócz Mega Flavonu można na naszym rynku spotkać też inne zdrowe naturalne wyciągi z owoców, przedstawiające duża naturalną wartość odżywczą dla ludzkiego organizmu, jak choćby:  Sok Noni.

 

Comments are closed.