Picie słodzonych napojów jest niezdrowe dla człowieka

Słodzone napoje są niezdrowe dla organizmu człowieka i dlatego powinniśmy zrezygnować z ich picia. Okazuje się, że w wielu napojach znajdują się ogromne ilości cukru a wiemy już, że cukier to jeden z najgorszych składników nie tylko napojów ale i potraw. Cukier przede wszystkim uzależnia i jest niebezpieczny dla zdrowia. Poprzez picie słodzonych napojów możemy doprowadzić do stłuszczenia i innych chorób wątroby, cukrzycy typu II czy chorób układu krążenia. Napoje słodzone są również bardzo tuczące, więc duże ich spożycie prowadzi do nadwagi a nawet otyłości. Kiedy pijemy słodzone napoje nasz mózg  nie rejestruje tego cukru jako jedzenie i kalorie, które jednak są dostarczane do naszego organizmu. Pijąc słodzony napój nie czujemy się bardziej sytymi. Co najgorsze, nie jemy przez to mniej, a wręcz przeciwnie. Ilość przyjmowanych pokarmów wzrasta więc drastycznie.

Zostało to nawet namacalnie potwierdzone wieloma badaniami. W USA przeprowadzono pewien test.  Wybrano dwie grupy osób. Pierwsza grupa osób dołożyła do swojej codziennej diety napoje słodzone i gazowane. Druga grupa została przy swojej normalnej diecie bez takich napojów. Po roku trwania eksperymentu waga osób z pierwszej grupy zwiększyła się średnio o 5 kg w porównaniu do tych, którzy nie pili takich napojów.

Reasumując, zrezygnujmy z picia słodzonych napojów. O wiele lepszym pomysłem będzie picie wody z dodatkami ulubionych owoców, ale już bez cukru. Również picie kawy w małych ilościach, zielonej herbaty, świeżych soków z warzyw i owoców, czystka czy innych ziół będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla zdrowia organizmu.

Żródło:
1) Mapa Zdrowia

Comments are closed.