Niezdrowa dieta kopenhaska

 niezdrowa dieta kopenhaska

Osoby, które chcą szybko i za wszelką cenę schudnąć nawet 15 kg w niecałe dwa tygodnie mają do dyspozycji dietę kopenhaską.

Czy dieta kopenhaska jest zdrowa ?

Dieta ta jest skierowana tylko dla osób zdrowych. Jeśli masz problemy z nadciśnieniem, z układem pokarmowym, masz choroby nerek, cukrzycę, uprawiasz sport lub ciężko pracujesz fizycznie raczej zapomnij o tej diecie. Nie jest ona polecana dzieciom i młodzieży. Nie wolno jej stosować też kobietom w ciąży i karmiącym mamom.

Dieta rodem z Danii jest bardzo drakońska, można powiedzieć, że to w zasadzie głodówka. Jej średnia wartość energetyczna wynosi zaledwie ok. 600 kcal/dzień. Taka wartość pokrywa w jedynie w połowie podstawowe zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Według jadłospisu spożywa się tylko ok. 30 g dziennie węglowodanów. W tej niskoenergetycznej diecie tej dominują produkty białkowe, dużo mniej spożywa się tłuszczów i węglowodanów. Inną cechą tej diety są długie przerwy między posiłkami.

Podczas stosowania diety kopenhaskiej mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, osłabienie, problemy z koncentracją, omdlenia, zaparcia, pogorszenie się stanu skóry i paznokci, odwodnienie oraz zakwaszenie organizmu.

To wszystko może być skutkiem niedoboru niektórych składników odżywczych ( magnezu, witaminy B1, nienasyconych kwasów tłuszczowych ).

U większości osób po 13- dniowej kuracji odchudzającej metodą kopenhaską może pojawić się efekt jo-jo. Aby temu zapobiec, po zakończeniu odchudzania należy stosować zdrową dietę zrównoważoną.

Dieta kopenhaska jest bardzo niezdrowa i niszcząca dla organizmu. Lepiej dać sobie trochę czasu i postawić na zdrowe odchudzanie.

 

Comments are closed.