Jak można spożywać Ostropest plamisty?

Jest wiele sposobów na spożywanie Ostropestu plamistego.

Przede wszystkim można spożywać Ostropest plamisty na surowo bez żadnych dodatków. Po prostu nabieramy zmielone ziarna na łyżkę, wkładamy do buzi, popijamy wodą. Trudno przełknąć? W porządku – wtedy bierzemy filiżankę, wlewamy 3/4 wody, wsypujemy zmielone ziarna i wypijamy. Lepiej? Jeśli tak, to niech służy dla zdrowia!

Jeśli nie podchodzi Ci takie rozwiązanie, to proponuję Ostropest na surowo z dodatkami. Ostropest plamisty nie jest najsmaczniejszym papu pod Słońcem, trzeba to przyznać. Kiedyś pomyślałem, czy zmielone drewno nie byłoby smaczniejsze? Na szczęście do smaku można przywyknąć. W razie gdyby jednak nie, wystarczy zmieszać zmielone ziarna ze sokiem, jogurtem, serkiem, twarożkiem – czymkolwiek chcemy.

Jest jeszcze inna wersja spożycia Ostropestu – na gorąco. Można na przykład upiec domowy chleb z dodatkiem mielonego ostropestu. Wtedy nienasycone kwasy tłuszczowe (których potrzebujesz) ulegną zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Ale… sylimaryna przeżyje i podreperuje zdrowie Twojej wątroby, a co za tym idzie – zdrowie całego organizmu. I to jest najważniejsze.

Istnieją również inne opcje spożywania Ostropestu na gorąco np. dodawanie do jajecznicy, do kapusty na bigos, do zapiekanek… jedyne ograniczenie stanowi wyobraźnia!

A na wypadek, gdybyś jeszcze nie miał opakowania Ostropestu w domu, to podaję namiary, gdzie można go zdobyć:

Wzbogać swój jadłospis o Ostropest plamisty >>

Comments are closed.