Jak jeść orzechy ?

Jak jeść orzechy?

Pewnie wiele osób jest zdziwionych tak postawionym pytaniem.

Otóż, okazuje się, że ludzie nie umieją jeść orzechów.

Bo jak zwykle je jemy?

Bierzemy opakowanie, otwieramy i wpychamy do buzi.

Niektórzy się zapytają – no i co w tym dziwnego?

Ano to, że słabo pogryziony orzech podrażnia jelita i podsyca stan zapalny.

No to jak jeść te orzechy?

Porada zdrowego odżywiania dotycząca jedzenia orzechów jest następująca – przed spożywaniem jakichkolwiek orzechów musimy je namoczyć przez noc w letniej wodzie. Obowiązkowo!

To samo z nasionami.

Dlaczego tak?

Przykładowo jeśli rozrzucisz migdały (orzechy migdałowca) na glebę, nie zaczną kiełkować, póki ich nie podlejesz. Zostały bowiem wyposażone w zabezpieczenie. Zabezpieczeniem tym są inhibitory enzymów. Mówią one orzechom: «Nie kiełkuj jeszcze, nie zamieniaj się w drzewo migdałowe. Nie mamy dość dużo wilgoci, świeżego powietrza i promieni Słońca. Czekamy, aż przyjdzie właściwy czas». Więc migdały, które kupujesz, po prostu śpią. Tak samo każde inne orzechy i nasiona z dobroczynnymi właściwościami.

Ale jeśli na noc zostawisz takie migdały zanurzone w wodzie, to rano – gdy zejdziesz do kuchni – czekają na Ciebie w formie ożywionej, gotowe odżywić Twoje ciało.

Na czym polega różnica? Czy opłaca się w ogóle czekać całą noc, nim zjesz swoje orzeszki? Cóż…różnica jest przeogromna. Orzechy bez moczenia przechodzą przez przewód pokarmowy w dużej części nie tknięte. To raz. Dwa: inhibitory enzymów dramatycznie podkopują pracę układu pokarmowego. To dlatego niektórzy przechodzą jelitowy Armagedon po orzeszkach…i nie mogą ich jeść! Dopiero moczone (ożywione) mogą zostać w pełni strawione przez żołądek i jelita. Bo ponownie: moczenie sprawia, że usuwamy z orzechów to, co blokuje bogactwo składników odżywczych, jakie w sobie kryją.

Jeśli chcesz mieć zdrowe jelita, zanim zjesz orzechy, przez noc namocz je w misce z wodą.

Comments are closed.