Jak jeść orzechy?

Jak jeść orzechy?

Pewnie wiele osób jest zdziwionych tak postawionym pytaniem.

Otóż, okazuje się, że ludzie nie umieją jeść orzechów.

Bo jak zwykle je jemy?

Bierzemy opakowanie, otwieramy i wpychamy do buzi.

Niektórzy się zapytają – no i co w tym dziwnego?

Ano to, że słabo pogryziony orzech podrażnia jelita i podsyca stan zapalny.

No to jak jeść te orzechy?

Porada zdrowego odżywiania dotycząca jedzenia orzechów jest następująca – przed spożywaniem jakichkolwiek orzechów musimy je namoczyć przez noc w letniej wodzie. Obowiązkowo!

To samo z nasionami.

Dlaczego tak?

Przykładowo jeśli rozrzucisz migdały (orzechy migdałowca) na glebę, nie zaczną kiełkować, póki ich nie podlejesz. Zostały bowiem wyposażone w zabezpieczenie. Zabezpieczeniem tym są inhibitory enzymów. Mówią one orzechom: «Nie kiełkuj jeszcze, nie zamieniaj się w drzewo migdałowe. Nie mamy dość dużo wilgoci, świeżego powietrza i promieni Słońca. Czekamy, aż przyjdzie właściwy czas». Więc migdały, które kupujesz, po prostu śpią. Tak samo każde inne orzechy i nasiona z dobroczynnymi właściwościami.

Ale jeśli na noc zostawisz takie migdały zanurzone w wodzie, to rano – gdy zejdziesz do kuchni – czekają na Ciebie w formie ożywionej, gotowe odżywić Twoje ciało.

Na czym polega różnica? Czy opłaca się w ogóle czekać całą noc, nim zjesz swoje orzeszki? Cóż…różnica jest przeogromna. Orzechy bez moczenia przechodzą przez przewód pokarmowy w dużej części nie tknięte. To raz. Dwa: inhibitory enzymów dramatycznie podkopują pracę układu pokarmowego. To dlatego niektórzy przechodzą jelitowy Armagedon po orzeszkach…i nie mogą ich jeść! Dopiero moczone (ożywione) mogą zostać w pełni strawione przez żołądek i jelita. Bo ponownie: moczenie sprawia, że usuwamy z orzechów to, co blokuje bogactwo składników odżywczych, jakie w sobie kryją.

Jeśli chcesz mieć zdrowe jelita, zanim zjesz orzechy, przez noc namocz je w misce z wodą.

Comments are closed.