Czy produkty zbożowe są zdrowe dla człowieka?

Zostało już potwierdzone licznymi badaniami, że żywność na bazie zbóż nie może być podstawowym pokarmem dla współczesnego człowieka.

Produkty zbożowe nie są zdrowe i najlepiej byłoby wykreślić je z jadłospisu lub przynajmniej mocno ograniczyć. Pewnie wielu z Was jest mocno zbulwersowana tą informację i zaraz pewnie udowodni, że pełnoziarniste pieczywo leży u podstaw piramid żywieniowych.

piramida zdrowego żywienia
Okazuje się, że jest to już nie aktualne.

Produkty zbożowe, w tym też pieczywo pełnoziarniste zawiera gluten, czyli białko, które jest bardzo trudne do strawienia przez przewód pokarmowy człowieka.

Zbadano, że 60% rasy białej i 80% rasy czarnej nie trawi skutecznie białka ze zbóż, tak jak trawimy białko np. z jajka czy mięsa. Jajko i mięso – trawimy perfekcyjnie. Ale zboża – trawimy fatalnie. Szczególnie pszenicę, jęczmień, żyto i owies.

Przez dziesiątki tysięcy lat organizm człowieka nie miał styczności z produktami zbożowymi, jakie się dziś zjada na potęgę. Zaraz po II wojnie światowej, aby zapobiec głodowi na skalę światową, zaczęto pracować nad modyfikacją zbóż. Chodziło o to, aby ziarna wydawały, jak największą ilość plonów. Obecne pieczywo zupełnie nie ma nic wspólnego z tym sprzed 100 lat.

Poza tym współczesny człowiek, nie przystosował swojego układu pokarmowego do zbóż, bo Matka Natura nie przewidziała dla niego tego pokarmu. Przynajmniej nie jako podstawę jadłospisu. Między innymi dlatego 3/4 populacji ma problem ze zbożami, a właściwie z glutenem w nich zawartym.

Dlatego produkty zbożowe powinny być wykluczone z jadłospisu, jeśli chcemy szybkiego powrotu do zdrowia – jeśli chcemy żywić się tak, by nasze ciało się regenerowało i potrafiło zwalczyć choroby.

Jeśli zjadasz często produkty zbożowe możesz zapomnieć, że masz zdrowe jelita. Wiem coś na ten temat, sam przez długie lata zjadałem ogromne ilości chleba, makaronu, płatków owsianych i przez to do dziś mam problemy z żołądkiem, stawami, z odpornością organizmu, cierpię na zespół jelita drażliwego.

Wyobraź sobie, że ktoś umieścił w Twoim domu słonia. Gdziekolwiek się poruszy, zbija naczynia . . . niszczy meble . . . psuje tapczany . . . tłucze żyrandole . . . Krótko mówiąc rozwala wszystko niczym huragan penetrujący ulice maleńkiego miasteczka.

Właśnie to dzieje się w Twoich jelitach, gdy zjadasz zboża. Nie trawisz zawartego w nich glutenu, więc jest on zbyt duży. Mechanicznie niszczy kosmki jelitowe, przez które nie może się przedostać.

Jak wygląda trawienie zniszczone przez nadmiar produktów zbożowych ?

Pewnie przez lata nie wiedziałeś, że nie trawisz skutecznie glutenu z produktów zbożowych. Jadłeś je i jadłeś. Po latach Twoje kosmki jelitowe są zniszczone. jeśli uszkodziłeś kosmki jelitowe, uszkodziłeś zdolność wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia. To raz.

Po drugie, jesteś na prostej drodze do chorób jelitowych typu choroba Leśniowskiego i Crohna, celiakia, zespół jelita drażliwego i innych.

W ostatecznym rozrachunku kończysz z uszkodzoną zdolnością wchłaniania składników odżywczych a to może być początkiem innych chorób.

Jeśli chcesz być zdrowy wyklucz z jadłospisu wszystko, co ma gluten, lub przynajmniej ogranicz do minimum.

Zobaczysz, co się stanie po pewnym czasie! Zyskasz większy komfort jedzenia. Poprawi Ci się trawienie. Zaczniesz wchłaniać więcej witamin. Więcej mikroelementów. Więcej makroelementów. Zaczniesz zdrowieć.

A im gorzej przetwarzasz gluten, tym bardziej odrodzisz się do życia!

Nie trzeba skreślać wszystkich zbóż. Wystarczy skreślić pszenicę, jęczmień, żyto i owies, bo to najbogatsze źródła glutenu. I będzie dobrze!

W kuracji antyglutenowej na pewno pomoże Ci poradnik “Jaglany detoks” – kliknij i sprawdż

Jaglany detoks

Comments are closed.