Czy picie czarnej herbaty z cytryną jest zdrowe ?

zdrowa czarna herbata z cytryną

Czy picie czarnej herbaty z cytryną jest zdrowe ?

Skąd takie pytanie ?

Otóż w liściach i pąkach herbacie znajduje się aluminium, a te może odkładać się w mózgu i stać się przyczyną choroby Alzhaimera.

Jeśli pijemy napar z samej herbaty, to nie ma grożby odkładania się aluminium w mózgu. Aluminium jest nierozpuszczalne w wodzie, prawie 100% aluminium zostaje w fusach, a herbaciany napar jest czysty, zdrowy i bezpieczny dla organizmu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy do herbaty dodamy cytrynę, ale tylko w przypadku zalewania wrzątkiem herbaty razem z cytryną. W zaistniałej sytuacji cytryna uwolni aluminium (glin) z fusów i powstanie tak zwany cytrynian glinu. Ten związek glinu jest łatwo przyswajalny przez ludzki organizm, a przez może doprowadzać do wielu problemów zdrowotnych takich jak np. zwapnienie tkanek miękkich czy wspomniana choroba Alzhaimera.

Prawidłowe sporządzanie herbaty z dodatkiem cytryny powinno wyglądać tak: do szklanki dodajemy herbatę, zalewamy wrzątkiem, czekamy ok. 3 minut, aż się zaparzy, odcedzamy napar od fusów i dopiero teraz dodajemy cytrynę. Tak sporządzona czarna herbata z cytryną będzie smaczna i zdrowa. W ten sposób zapobiegniemy rozkładowi bioflawonoidów, które są tak cenne dla naszego zdrowia.

Sposób przyrządzania herbaty z cytryną to jedna z wielu porad zdrowego odżywiania

Życzę smacznej i zdrowej herbaty z cytryną.

 

Żródło:
1) Mapa Zdrowia

Comments are closed.